» O NAS

Szkoła Maszerska Alaska powstała w lipcu 2016 roku. Jej założycielami są instruktor sportu psich zaprzęgów, licencjonowani zawodnicy, technicy weterynarii, instruktorzy tresury psów, trenerzy i dogoterapeuci. Naszym celem jest propagowanie dyscypliny sportu – wyścigi psich zaprzęgów, edukowanie kandydatów na musherów, trenowanie i szkolenie psów, zgłębianie oraz poznawanie tajników psychologii zwierząt. Przeżyjmy wspaniałe sportowe chwile przy wspólnej pracy z psami.

» Nasza kadra

Elżbieta Wydra – założycielka i prezes Fundacji Alaska, dogoterapeuta, wykładowca, współorganizator wyścigów psich zaprzęgów, redaktor portalu psy24, założycielka Zwierzyńca Filmowego, którego podopieczni zagrali w wielu reklamach i filmach. Ukończyła kurs sędziego wyścigów psich zaprzęgów. Instruktor Szkolenia Psów. Hodowca psów rasowych „Z Klanu Wydry”. Malamuty z tej hodowli wielokrotnie zdobyły m.in. tytuły: Zwycięzcy Rasy, Najlepszego Psa w Rasie, Najlepszego Juniora w Rasie, Najlepszego Weterana w Rasie i Najlepszej Grupy Hodowlanej. Redaktor strony www.alaskanmalamut.pl

Instrukor zuchowy i harcerski. Pracowała w instytucjach kultury i branży marketingowej. W Szkole Maszerskiej Alaska zajmje się organizacją, marketingiem i PR.

Grzegorz Wydra
– instruktor sportu psich zaprzęgów, licencjonowany zawodnik Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, kilkakrotny Mistrz Polski i Vice Mistrz Polski w klasie D2 i C2, zawodnik Mistrzostw Świata i Europy, dwukrotnie startował w jednym z najtrudniejszych 3-dniowych wyścigach Border Rush.

W Szkole Maszerskiej Alaska zajmuje się treningami praktycznymi, przygotowaniem kursantów od strony technicznej, zajęciami indywidualnymi, przygotowywaniem i zabezpieczaniem trasy oraz sprzętu maszerskiego. Organizuje pokazy psich zaprzęgów i przejażdżki zaprzęgami malamutów. Współzałożyciel Fundacji Alaska, od 20 lat hodowca psów rasowych Z Klanu Wydry.

Justyna Wydra – licencjonowana zawodniczka Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów, technik weterynarii, Vice Mistrzyni Polski J. w kategorii C1, zdobywczyni licznych medali na wyścigach psich zaprzęgów. Hodowczyni syberian husky w hodowli Takuna FCI. Instruktor Szkolenia Psów.  Współtwórca Zwierzyńca Filmowego i trener zwierząt filmowych. Prowadzi hotelik dla psów. Dogoterapeuta w Fundacji Alaska. Ukończyła warsztaty: Masaż relaksacyjny dla psów oraz seminarium Zarządzanie Ośrodkami Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Polsce. Na co dzień dumna mama i właścicielka 12 husky, 2 owczarków, kota Morisa i 2 koni.

W Szkole Maszerskiej zajmuje się przede wszystkim tematyką mushingu, profesjonalnego treningu psa i szkoleniem psów. Każdemu wbija do głowy, że o swój zaprzęg trzeba dbać nie tylko na treningu. 😉

Aleksandra Wnuk –  trenerka szkolenia psów i zwierząt filmowych, technik weterynarii, instruktorka agility, zawodniczka dogfrisbee i Rally-O. Właścicielka Szkoły i hoteliku dla psów „SoDog”. W 2015 roku – laureatka

konkursu „Top for Dog” w kategorii „osobowość społeczna”, za autorski program szkolenia i resocjalizacji psów przebywających w schroniskach – Projekt Latające Schronisko. Prowadzi zajecia praktyczne z pracy z psami problemowymi dla słuchaczy kierunku „zoopsycholog” Technikum Weterynaryjnego na Kijowskiej. Współpracowała przy projektach filmowych m.in „Komisarz – Alex”, „Królewicz Olch”, „Obce Niebo”, „Strażacy”, „Ojciec Mateusz”, „Przyjaciółki”, „2XL”, „Wieża. Jasny Dzień” . Ukończyła warsztaty: „Behawior Psów. Pies lekliwy. Pies Nadpobudliwy”(Jolanta Łapińska), „Masterclass Detection, Scent impriting for dogs”(Wesley Visscher), „Latająca Akademia Dogfrisbee” (Dariusz Radomski), „Adaptacja w świecie zwierząt”(prof. Patrick Bateson).

W Szkole Maszerskiej prowadzi zajęcia z psiego posłuszeństwa użytkowego, rekracyjnego dogfrisbee, frizgility oraz wykłady z zakresu psychologii psów.